FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu  Forum W świecie piłki nożnej Strona Główna » Newsy ze świata sportu

Dołączył: 21 Lip 2005
Posty: 52 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Katowice

PostWysłany: Pią 17:00, 22 Lip 2005 Back to top

Po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów dwumecz wygrała drużyna z Luksemburga. Mistrz tego kraju, F91 Dudelange, w dramatycznych okolicznościach wyeliminował NK Zrinjski Mostar.

Mistrzowie Bośni i Hercegowiny wygrali pierwsze spotkanie 1:0. Do 90. minuty meczu rewanżowego utrzymywał się wynik bezbramkowy, jednak do dogrywki doprowadził Francuz z polskimi korzeniami, były piłkarz FC Metz, Thomas Gruszczynski.

W doliczonym czasie gry piłkarze z Luksemburga podniesieni na duchu zdobyli trzy gole (w tym jeden Gruszczynskiego) i zapewnili sobie historyczny awans.

W innych spotkaniach awans uzyskały drużyny: Haka Valkeakoski (Finlandia) i Rabotnicki Skopje (Macedonia).

W najciekawszym wtorkowym spotkaniu obrońca trofeum, Liverpool, po golu Djibril Cisse i dwóch Stevena Gerrarda pokonał na wyjeździe walijski TNS Llansantffraid 3:0 (1:0) i pewnie awansował do II rundy eliminacyjnej.